Menu
Strona www wykonana przez
Strony internetowe Nowy Targ
gmina Bukowina Tatrzańska

O Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to góralska wieś położona w Województwie Małopolskim, Powiecie Tatrzańskim, Gminie Bukowina Tatrzańska posiadająca niezwykle atrakcyjne środowisko geograficzne. Umiejscowiona jest blisko Tatr Polskich i Słowackich, 15 km od Nowego Targu i 20 km od Zakopanego.

Gmina Bukowina Tatrzańska obejmuje tereny na południu Polski, przy granicy ze Słowacją, u podnóża śnieżnych Tatr. W skład gminy wchodzi 8 wsi: Białka Tatrzańska, Brzegi, Bukowina Tatrzańska, Czarna Góra, Gron, Jurgów, Leśnica i Rzepiska. Położenie gminy jest wyjątkowo zróżnicowane. W jej granicach są tereny wysokogórskie, w tym Rysy (2.499 m n.p.m.), najwyższy szczyt Tatr Polskich. 

Białka Tatrzańska to wieś o zabudowie ulicowej ciągnie się na długości 8 km, wzdłuż doliny rzecznej, miejscami szerokiej na 1,5 km, otwartej na południe ku Tatrom Bielskim. 

Białka Tatrzańska jest miejscowością o atrakcyjnym położeniu geograficznym, idealnym miejscem na letni i zimowy wypoczynek. Oferuje bezpieczne warunki wypoczynku i rekreacji dla dorosłych i dzieci. 

Mieszkańcy żyją zarówno z turystyki, jak i rolnictwa oraz hodowli bydła i drobiu. 

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnieznajduje się w Białce Tatrzańskiej przy ul. Środkowej 186 położony przy drodze krajowej 97. Dom zlokalizowany jest w bliskiej odległości od przystanku PKS.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...